koncerty  ::  koncerty mimo předplatné

JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA

Koncert mimo předplatné!
Sobota 8.9.2012 15:00 - Amfiteátr u zámku Kinských
Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč
image

Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava v Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru na druhém nádvoří zámku Žerotínů. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční v sále KZ, kde je kapacita 270 míst. Po vyprodání 270 vstupenek bude možno zakoupit lístky na místě v amfiteátru.

 

Janáčkova filharmonie Ostrava opět zahraje meziříčským posluchačům

 

V sobotu 8. září v 15 hodin vystoupí v amfiteátru zámku Kinských  Janáčkova filharmonie Ostrava s atraktivním programem. Po třech mimořádných a velmi úspěšných výchovných koncertech ve Valašském Meziříčí se Kruh přátel hudby spolu s Kulturním zařízením města Valašské Meziříčí rozhodl přichystat další koncert tohoto špičkového orchestru.

 

Sobotní koncert bude určen tentokrát pro širší okruh posluchačů. Na programu budou populární skladby obvykle uváděné na promenádních lázeňských koncertech nebo na koncertech novoročních, a to například  Strauss, Lehár, Fučík a Nedbal.

 

„Janáčkovu filharmonii Ostrava bude řídit, podle předběžného příslibu Petr Vronský, šéfdirigent Moravské filharmonie Olomouc“, sdělila  vedoucí smyčcového oddělení zdejší Základní umělecké školy a současně předsedkyně Kruhu přátel hudby Valašské Meziříčí Helena Hrachová. Petr Vronský bude současně i moderátorem celého pořadu.

 

„Jsem rád, že Město Valašské Meziříčí převzalo záštitu nad tímto výjimečným koncertem,“řekl místostarosta města Jiří Pernický a dodal: „Překvapilo nás, že únorový koncert ostravských filharmoniků navštívilo téměř tisíc školáků. Pro naprostou většinu z nich to bylo první setkání s tak význačným hudebním tělesem.“ 

 

Město Valašské Meziříčí se na jeho uspořádání podílí významnou finanční částkou společně s valaškomeziříčskými firmami CS Cabot, spol. s r.o. a Deza, a.s.    

 

Předprodej vstupenek bude zahájen 11. června v Kulturním zařízení Valašské Meziříčí. „Věříme, že se koncert podaří uskutečnit a že získáme pro jeho realizaci dostatek finančních prostředků,“ řekla Helena Hrachová a doplnila: „Snad i počasí bude této mimořádné akci příznivě nakloněno.

 

Janáčkova filharmonie Ostrava se ve velmi krátké době od svého vzniku v roce 1954 začlenila mezi přední česká symfonická tělesa. Od roku 1958, kdy uskutečnila své první zahraniční turné, navštívila téměř celou Evropu, Spojené státy, Japonsko, Jihokorejskou republiku a Tchaj-wan. 
« Zpět

rss

sklub.pngaktuálně

Úterý 22.1., 19:00
velký sál KZ
titulní obrázek akce Eben Trio
Roman Patočka - housle Jiří Bárta - violoncello Terezie Fialová - klavír     Eben Trio patří mezi nejvýznamnější klavírní tria v... (dále)

Více

phone.pngkontakt

Magda Siekliková

sieklikova@kzvalmez.cz

739 281 416, 571 684 577

 

  

Lenka Mrnková

mrnkova@kzvalmez.cz

776 207 194

 

 

Dramaturgie

Malé scény za oponou:

Karel Prokeš

prokes.extrovna@seznam.cz

608 473 943

 

 

Technika:

Filip Bolcek

bolcek@kzvalmez.cz

Tel: 727 814 145

 

 

Prodej vstupenek:

tel. 571 684 558

Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Turistickém informačním centru

na II. nádvoří zámku Žerotínů

Více 
 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí