koncerty  ::  koncerty mimo předplatné

Jaroslav Svěcený (housle) + Julie Svěcená (housle)

Online předprodej ukončen
Čtvrtek 22.10.2015 19:00 - Sál Kulturního zařízení
Vstupné v předprodeji 280 Kč od 3. řady na balkóně 250 Kč, na místě 330 Kč od 3. řady na balkóně 300 Kč.
image

Jaroslav S V Ě C E N Ý (1960)

Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólistická dráha začala již v době studií na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. 
Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. V posledních letech jej můžete pravidelně slyšet na Dvojce Českého rozhlasu jako jednoho z moderátorů Nočního Mikrofóra. 
Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, Mexiko, Rusko, Brazílii, celou Evropu, Turecko, Izrael, Egypt, Alžír, Lýbii, Maroko, Kuvajt, Jordánsko, Saudskou Arábii, Spojené arabské emiráty, Sýrii, Libanon, Indii, Filipíny, Pákistán, Indonésii, Thajsko atd. 

Julie S V Ě C E N Á (1994)
Je studentkou Pražské konzervatoře ve třídě profesorky Dany Vlachové. Mistrovské kurzy absolvovala u prof.Zachara Brona ve švýcarském Interlakenu,dále spolupracovala s prof.Borisem Kusnirem(Rakousko), a prof.Stephenem Shippsem(USA). V současné době je mimořádnou posluchačkou v houslové třídě vynikajícího houslisty a pedagoga, profesora Rodneyho Frienda (Velká Británie).
Má za sebou již mnoho soutěžních úspěchů – je několikanásobnou vítězkou Plzeneckých housliček a Houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace. V celostátní soutěži ZUŠ v Liberci zvítězila v letech 2001, 2005, 2008 v kategorii sólových houslí. Navíc r.2008 obdržela jednu z hlavních cen – Cenu primátora města Liberce za nejlepší provedení české skladby. V roce 2004 a 2007 zvítězila v Jindřichově Hradci ve stejné soutěži ZUŠ, ale v kategorii komorních souborů.
V celostátní soutěži Prague Junior Note 2008 zvítězila ve své kategorii, získala Cenu PhDr.J.Micky za mimořádnou interpretaci díla skladatele 20. století a Cenu Inter-Podia o.p.s. určenou vítězům jednotlivých kategorií.
V únoru 2010 získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou, který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. V březnu téhož roku obdržela na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznaní 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty – Největší osobnost soutěže.
Na Mezinárodní soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí získala během devíti let pětkrát druhou, dvakrát třetí a v květnu 2010 první cenu.
Na 14. ročníku Mezinárodní houslové soutěže – Kloster Schöntal 2011 (Německo) získala v celosvětové konkurenci pátou cenu.
V lednu 2012 získala na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praga 2012 druhou cenu v kategorii komorních souborů a titul laureáta.
Vystupovala i mnohokrát v zahraničí. Naposledy koncertovala v USA, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, v jordánském Ammánu a v amfiteátru skalního města Petra.
Pravidelně spolupracuje s domácími komorními orchestry – Virtuosi Pragenses a QUATTRO. Spolupracovala také se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a zlínskou, teplickou či plzeňskou filharmonií. Jako sólistka koncertovala na festivalech Za poklady Broumovska, Rozhlasový podzim, Moravský podzim, Smiřické svátky hudby, Podblanický podzim, Klášterecké hudební prameny, Kocianovo Ústí, Tóny Chodovské tvrze Praha.
V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitálem.
Vyšlo její první samostatné CD ,,Julie“,na kterém v září roku 2010,tedy ve svých šestnácti letech, natočila skladby J.Brahmse, P.de Sarasate, M.Ravela, O.Ševčíka, F.Ondříčka a E.Ysaÿe. 

  

 

 

PROGRAM KONCERTU:

 

Wolfgang Amadeus Mozart

Ouverture ( Figarova svatba)

(transkripce pro dvoje housle)

 

Johannes Brahms

Sonáta č. 3 d-moll

Allegro

Adagio

Un poco presto e con sentimento    

 

Jaroslav Svěcený

Chrámová fantasie

 

Francois Adrien Boieldieu

Ouverture „Kalif z Bagdádu“

(dobová transkripce pro dvoje housle)

 

 

----- přestávka -----

 

 

Josef Suk

Houslové sólo z pohádky „Radúz a Mahulena“

 

Bedřich Smetana

Z domoviny – dvě koncertní dua

 

Astor Piazzolla

Historie tanga pro housle a klavír

 

Dmitrij Šostakovič

5 kusů pro dvoje housle a klavír

Prelude

Gavotte

Elegie

Waltz

Polka

 
« Zpět

rss

sklub.pngaktuálně

Sobota 17.11., 19:00
velký sál KZ
titulní obrázek akce Jo, není to jednoduché
Divadlo Starbag Ateliér Praha přiváží veleúspěšnou potrhlou komedii Jean-Claude Islerta. Režie: Radka Stupková.   Jedná se o... (dále)

cena: 140 / 130

Více

phone.pngkontakt

Magda Siekliková

sieklikova@kzvalmez.cz

739 281 416, 571 684 577

 

  

Lenka Mrnková

mrnkova@kzvalmez.cz

776 207 194

 

 

Dramaturgie

Malé scény za oponou:

Karel Prokeš

prokes.extrovna@seznam.cz

608 473 943

 

 

Technika:

Filip Bolcek

bolcek@kzvalmez.cz

Tel: 727 814 145

 

 

Prodej vstupenek:

tel. 571 684 558

Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Turistickém informačním centru

na II. nádvoří zámku Žerotínů

Více 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí