PŘEDPLATNÉ KULTURNÍHO ZAŘÍZENÍ MĚSTA VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ 2015/2016

 

NABÍDKA PŘEDPLATNÝCH

NA SEZÓNU 2016/2017

 

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

 

Stávající předplatitelé

Dosavadním předplatitelům rezervujeme jejich letošní místa do 31. srpna 2016. Po tomto datu budou nabídnuta jiným zájemcům. Do uvedeného data si zaplaťte a vyzvedněte abonentky. Po uvedeném datu jsou veškerá zbývající místa považována za uvolněná a budou nabídnuta jiným zájemcům.   

 

Zrušení předplatného

Děkujeme Vám za dosavadní soustavnou přízeň a věříme, že se budeme v divadle setkávat i nadále. Velmi bychom ocenili, pokud byste nám co nejdříve  sdělili, že svá místa uvolňujete.  Budou Vám za to vděčni i jejich noví uživatelé. Tuto informaci nám můžete podat na telefonní číslo: 571 684 558, 775 109 809, e-mail: info@info-vm.cz

 

Noví zájemci o předplatné

Noví zájemci  si mohou zakoupit divadelní abonmá na sezónu 2016/2017 v Turistickém informačním centru na druhém nádvoří zámku Žerotínů od 31. srpna 2016.  Doprodávat se budou místa neobsazená stávajícími předplatiteli.

 

 

 

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ

 

 

středa 21. září 2016 v 19.00 hod., velký sál

 

Terence McNally

 

FRANKIE & JOHNNY

 

 

 

Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky. I když už máte za sebou kousek života a několik

 

zklamání, pořád je naděje.

Hrají: Tereza Kostková a Aleš Háma

Agentura Pierot a Divadlo v Rytířské Praha

 

 

 

 

 

 

 

neděle 30. října 2016 v 19.00 hod., velký sál

 

Robert Bellan

 

NORMÁLNÍ DEBIL

 

(aneb Deník puberťáka aneb Mé dětství v socializmu)

 

 

 

Originální retro komedie od autora legendární inscenace Rychlé šípy s hostujícími herci Slováckého divadla

Režie: Robert Bellan

Divadlo Pecka Staré Město

 

 

 

1. prosince 2016

 

Francis Veber

 

KOndoMEDIE

 

 

Situační komedie. Neobyčejný příběh obyčejného muže. François Pignon je tichý a nevýrazný účetní, který pracuje v továrně na kondomy a právě se mu zhroutil celý život. Opustila ho žena, jeho pubertální syn s ním nemluví, a aby toho nebylo málo, vyrazili ho z práce. Svou nezáviděníhodnou situaci se rozhodne vyřešit radikálně. Sebevraždou. Život mu ale zachrání jeho nový soused, který ho slovy: „neskákejte, mám pod vaším oknem zaparkované auto, ještě mi ho zničíte" přiměje změnit záměr.

 

Hrají: Jaromír Nosek, Jan Vlasák, Máša Málková, Petr Motloch, Martin Kraus, Bronislav Kotiš

Divadlo v Rytířské Praha

 

 

 

 

 

 

únor 2017

 

středa 22. února v 19.00 hod., velký sál

 

 

Reginald Rose

 

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ

 

 

 

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti. Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy.  Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců.

 

Hrají: Ernesto Čekan, Miloslav Mejzlík, Petr Oliva, Antonín Hardt, Petr Vágner, Jiří Chvalovský, Karel Hábl, Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Přemysl Pálek, Petr Semerád, Martin Sochor, Miloslav Nejedlý

 

Divadlo Radka Brzobohatého Praha

 

 

 

 

 

 

 

Pátek 24.3.2017 19:00, velký sál KZ

 

Yasmina Reza

 

ART

 

 

Populární francouzská komedie o třech přátelích, které málem rozdělí odlišný názor na drahý obraz pořízený jedním z nich. Zdánlivě banální estetický spor se zvrhne ve vtipnou hádku o hodnotách života

 

 a podstatě skutečného přátelství.

 

Hrají: Karel Heřmánek, Josef Carda, Zdeněk Žák.

 

Divadlo Bez zábradlí Praha

 

 

 

 

 

Čtvrtek 20.4.2017 19:00, velký sál KZ

 

Miro Gavran

VŠE O MUŽÍCH

aneb jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí a stydí.

 

 

 

Komedie složená z propletené mozaiky několika příběhů z různých životních etap a různých mužských prostředí nabízí vtipný (a někdy i trochu nostalgický) pohled do "zákulisí mužské duše ".

 

HrajíMaroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný.

 

Studio Dva Praha

 

 

 

 

 

Změna programu vyhrazena!

 

Ceny předplatného:

 

1. – 4. řada židlí, 1. – 8. řada sedadel, 1. řada balkón, 1. a 2. lóže – 1 550 Kč

 

9. – 14. řada sedadel, 3. lóže – 1 450 Kč

 

2. - 3. řada balkón – 1 350 Kč

 

4. – 6. řada balkón – 1 250 Kč

 

 

 

 

 

 

KONCERTNÍ PŘEDPLATNÉ

 

 

středa 12. října v 19.00 hod.

 

Jan OSTRÝ – flétna

 

Silvie JEŽKOVÁ – klavír

 

Večerem zazní výběr vrcholných a vyjímečných skladeb flétnového repertoáru.

 

 

Jan Ostrý  začal hrát na flétnu u prof. V. Žilky a poté za vedení prof. F. Malotína na Pražské konzervatoři. Ve studiích pokračoval na CNR de Versailles (prof. Ch. Rayneau), a později jako stipendista francouzské vlády na Conservatoire National Supérieur de Musique de Lyon ve třídě proslulého flétnisty Ph. Bernolda, kde ukončil studium jednomyslným udělením prestižní 1. ceny. V průběhu svého studia se zúčastnil mistrovských kurzů u předních flétnistů jakými jsou B. Kuijken, K. Hünteler, A. Marion, J. Zoon, či K. Zoeller. Vystupoval na významných koncertech a festivalech, mimo jiné na festivalu Styriarte v Grazu (umělecky vedeným N. Harnoncourtem), Haydn Festspiele v Eisenstadtu, pro Holandský rozhlas v Concertgebouw Amsterdam, festivalu Dny Pierra Bouleze v Lyonu a St.-Etienne (za vedení P.Bouleze), Pražském Jaru, Svatováclavském hudebním festivalu,  festivalu rozhlasu ORF Eggenberger Schosskonzerte v Grazu, Steirische Stifts-und Schloss Konzerte, Haydnovy hudební  slavnosti, Martinů Fest ve Vídni, Mezinárodním flétnovém festivalu v Maastrichtu, festivalu Mitte Europa, Smetanově Litomyšli, festivalu Concentus Moravie (s Pražskou komorní filharmonii a J.Bělohlávkem), Saison Tchéque ve Francii a řadě dalších. Spolupodílel se na CD z komorního díla A. Rejchy a J.L.Dusíka – cena Tip Harmonie (Studio Matouš), CD Evy Urbanové České Vánoce, souborném provedení kvartetů J.J.Ryby (Naxos), kompletu Bachových  sonát pro 2 flétny a continuo a CD „Bach Family“- komorní hudby Bachových synů (Nimbus Records). V koncertní sezoně 1999/2000 byl sólo-flétnistou v Orchestre National de Lyon, v sezóně 2001/2002 působil na stejném postu v Den Norske Operaen Oslo a po svém návratu do České republiky též v Talichově komorní filharmonii. V současné době vyučuje na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. Jako vyhledávaný pedagog je zván k výuce na řadě mistrovských kurzů  a účasti v odborných porotách, např. Academie International d’Eté v Nice, Internationale Meisterkurse ve Vaduzu, Universität fur Musik und darstellende Kunst ve Vídni, Conservatoire national supérieur de Musique v Lyonu a dalších.. Od roku 2001 je pak stálým pedagogem na European Flute Academy v rakouském Fissu a od roku 2003 i na hudebních seminářích při festivalu Neuberger Kulturtage.

 

 

 

Silvie Ježková začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením Jany Diatkové. Ve svých studiích pokračovala na pražské konzervatoři (E. Boguniová) a Akademii múzických umění (Doc. Boris Krajný a Prof. Ivan Klánský). Pravidelně se účastnila letních klavírních kurzů v Písku a Sommerakademie Prag-Wien-Busapest. Vždy se zajímala o komorní hru. V hudebním vývoji ji velmi obohatilo setkání s předními osobnostmi světové komorní hudby. Absolvovala řadu mezinárodních mistrovských kurzů (Amadeus Quartet, Alban Berg Quartet, LaSalle Quartet a další). Nejvíce ji inspiroval hudební přístup Rainera Schmidta (Hagen Quartet) a skladatele György Kurtága. Soustavně se věnuje komorní hře v různých nástrojových kombinacích. Dlouhodobě spolupracuje s houslistou Romanem Patočkou, laureátem mnoha mezinárodních soutěží. Je též klavírní partnerkou Jana Ostrého, jednoho z našich nejvyhledávanějších flétnistů současné generace. Od roku 1999 je zvána na mistrovské kurzy (Česko-francouzská akademie Telč, Sommerakademie Semmering, Setkání s hudbou v Soběslavi, Letní flétny v Jičíně a Olomouci), kde spolupracuje s významnými umělci a pedagogy z ČR a ze zahraničí (Cathrin Cantin, Jean-Louis Capezzali, André Cazalet, Claude Lefévbre, Jan Talich, Clara Nováková, František Malotín, Pavel Kudelásek, Jiří Fišer). Jako komorní hráčka účinkovala na festivalu Pražské Jaro, v řadě Avro Klassiek v holandské Concertgebouw, na festivalech Lange Nacht der Musik ve Vídni, Les Journées Romantiques du Vaisseau Fantôme v Paříži a dalších. Vystupuje na domácích i zahraničních pódiích (Francie, Německo, Nizozemí, Rakousko) a natočila snímky pro ÖRF, Radio 4 Netherlands a Český rozhlas. Od roku 2000 působí Silvie Ježková na Pražské konzervatoři.

 

 

 

 

 

 

středa 30. listopadu v 19.00 hod.

 

Houslový recitál Jiřího Pospíchala

 

 

Jiří POSPÍCHAL – violoncello

 

Vladimír HOLLÝ – klavír

 

 

 

Jiří Pospíchal dlouholetý člen České filharmonie, koncertní mistr Pražského komorního orchestru bez dirigenta a pedagog. Na housle začal hrát ve třídě svého otce Ladislava Pospíchala na znojemské hudební škole. Dále pokračoval na Konzervatoři v Brně, kde studoval u významného českého pedagoga prof. Bohumila Kotmela. Během studií se pravidelně účastnil interpretačních kurzů a konzultací – u Václava Hudečka, Antonína Moravce nebo Pinchase Zuckermana. Své vzdělání završil Jiří Pospíchal v roce 2002 absolutoriem na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, ve třídě houslového virtuosa a výrazné osobnosti českého houslového umění, Prof. Františka Novotného. V současné době zde pokračuje v doktorském studijním programu. V letech 1996 -2011 působil Jiří Pospíchal jako zástupce koncertního mistra České filharmonie a intenzivně se věnuje sólové a komorní hře. Byl členem komorních souborů Czech tripartitum a Janáčkovo trio, se kterým natočil mj. pro Supraphon kompletní tria J.B.Foerstra. Jako sólista vystupuje s předními českými orchestry Pražským komorním orchestrem, Plzeňskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Moravskou filharmonií Olomouc a soubory Czech virtuosi, Musicou Bohemicou a Collegiem českých filharmoniků, se kterým natočil rovněž své profilové CD. Právě s tímto ansámblem hostuje Jiří Pospíchal pravidelně v Japonsku, kde si těleso za léta působení získalo své stálé publikum. Jako host Jiří spolupracoval s jihokorejským Seouloratorio orchestra ve funkci koncertního mistra. Nahrávka Jiřího Pospíchala se skladbami B. Martinů a jeho francouzských současníků, na které jsou mu partnery vynikající čeští interpreti Ivo Kahánek a Roman Novotný, sklidila vynikající ohlasy odborné kritiky. V současné době se Jiří intenzívně věnuje i pedagogické práci a po spolupráci s Mezinárodní konzervatoří Praha působí jako pedagog na ZUŠ Uherské Hradiště, na Konzervatoři Brno a také Janáčkově akademii múzických umění.

 

 

 

 

středa 18. ledna v 19.00 hod.

KRISTÝNA FIALOVÁ A PETR NOUZOVSKÝ

Kristýna FIALOVÁ – housle

Petr NOUZOVSKÝ – violoncello

 

 

Kristina Fialová je violistka s ohnivým temperamentem, přirozenou virtuositou a vřelým tónem. Je jednou z nejtalentovanějších violistek mladé generace. Absolvovala Konzervatoř v Brně. V současné době studuje doktorandské studium na Akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží. Vystupuje jako sólistka či komorní hráčka s českými i zahraničními umělci. Představila se s několika předními českými orchestry.

Petr Nouzovský je držitelem ocenění „New Master on Tour 2007“, „Europäische Förderpreis für Musik 2007“, laureát Val Tidone Competition 2011 a Johannes Brahms Competition 2013. Studoval v Praze, Dráždanech a Madridu. Jako sólista vystoupil na festivalech či pódiích v Moskvě, Petrohradu, Istanbulu, Tallinu, Barceloně, Los Angeles, Kodani, Tel Avivu, Buenos Aires, Memphisu, Pekingu, Šanghaji, Londýně, Jeruzalému, Atlantě, Kyotu, Alžíru či Bratislavě. Sólově debutoval na Pražském jaru v roce 2005. V amsterdamském Concertgebouw o tři roky později, na Pablo Casals Festival v roce 2010, na Santander Festival v roce 2011 a na Kasseler Musiktage v roce 2011. Do roku 2016 natočil 23 CD. Zahrál 1600 koncertů ve 40ti zemích světa. Každoročně vystupuje na 150ti koncertech. CD Vivat Tango (Supraphon) získalo ocenění „Nejlepší violoncellové CD roku 2014“ v New Yorku.

 

Dominika Ťuková absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením, ve studiu pokračuje na HAMU v Praze ve třídě Jany Bouškové. Od listopadu 2010 je první harfistkou Filharmonie Hradec Králové. Pravidelně spolupracuje s Brněnskou filharmonií a Pražskou Komorní filharmonií.

 

  

středa 8. února v 19.00 hod.

 

DUO TERES – Pražský kaleidoskop

 

Lucia FULKA-KOPSOVÁ – housle

Tomáš HONĚK – kytara

 

 

 

Duo Teres je komorní soubor mimořádného nástrojového spojení, který se od začátku svojí existence zabývá převážně hudbou původně napsanou pro housle a kytaru. Postupem času se zájem dua přesunul spíše na hudbu 20. a 21. století a na konci roku 2010 vyšlo první album, které velice kladně ocenila hudební kritika. Objevily se na něm skladby Jana Nováka, Antonína Tučapského, Jana Truhláře, ale i Niccola Paganiniho. Od roku 2011 postupně vzniká projekt s názvem „Pražský kaleidoskop“, který kombinuje hudbu klasických a jazzových skladatelů. Renomovaní skladatelé komponují skladby přímo pro Duo Teres, které je následně uvádí na svých koncertech. Jedná se o hudbu takových osobností jako Jan Freidlin, Lukáš Hurník, Ondřej Kukal, Martin Brunner, Karel Růžička a Matej Benko. V souvislosti s tímto projektem spolupracuje duo s Českým rozhlasem, odbornými časopisy i dalšími médii a propaguje tak špičkovou kvalitu české hudby. Stejnojmennou skladbu Jana Freidlina uvedlo duo také v roce 2014 v koncertantní verzi s Radomským komorním orchestrem v Polsku. Od roku 2015 je duo členem České asociace komorní kytary. Za celou dobu svého působení (od r. 2007) potvrdilo Duo Teres svoji interpretační kvalitu řadou ocenění z mezinárodních komorních soutěží (1. cena Gorizia, 1. cena Vidnava, 3. cena Aschaffenburg) a studovalo na kurzech u mnoha renomovaných osobností např. Marco Socías, Paolo Pegoraro, Pavel Šporcl atd.

 

Lucia Kopsová se narodila v roce 1986 v Bratislavě. Studovala v letech 1997 – 2001 jako mimořádná žákyně, 2001 – 2005 jako řádná posluchačka na Konzervatoři v Bratislavě (doc.Mgr.art.M.Karlíková,ArtD.) a poté na Hudební fakultě JAMU v Brně v oboru hra na housle ve třídě doc.MgA. F. Novotného.
V uplynulých letech absolvovala bohatou koncertní činnost a účinkovala na mnoha festivalech. Zúčastnila se též mnoha interpretačních soutěží, na kterých získala významná ocenění. Na mezinárodní soutěži v Dolnom Kubíně získala v roce 1998 3. místo, v roce 1999 2. místo a v roce 2000 1. místo, Cenu Mladé hodnotící rady a Cenu primátora města Dolný Kubín. V roce 2002 byla semifinalistkou česko-slovenské soutěže Talent roku, v letech 2002 a 2004 získala na soutěži studentů slovenských konzervatoří 1. místo, v roce 2002 získala na Kociánově houslové soutěži čestné uznání, v roce 2004 na soutěži J.Muziky v Nové Pace 1. místo, v roce 2006 na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec 2. místo, v roce 2007 na mezinárodní soutěži Leoše Janáčka 2. místo a Cenu za nejlepší interpretaci houslového koncertu Antonína Dvořáka a v roce 2009 získala na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec 3. místo.
Jako sólistka spoluúčinkovala s orchestrem Slovenské filharmonie, Slovenského rozhlasu, Slovenským komorním orchestrem B.Warchala, orchestrem Capella Istropolitana, Archi di Slovakia, orchestrem Opavského divadla, Moravskou filharmonií, Košickou filharmonií a Brněnskou filharmonií. Spolupracovala s Komorním sborem Konzervatoře v Bratislavě, se kterým absolvovala turné po státech USA. Koncertovala v různých městech Slovenska, v Čechách, Maďarsku, Rakousku, Slovinsku, Německu, Holandsku a Švédsku.
Absolvovala mistrovské kurzy u J. Pazdery, V. Hudečka, F. Novotného, J. Čižmaroviče, B. Kotmela, S. Yaroshevicha, E. Perényi, B. Matouška.
V dubnu 2006 se zúčastnila projektu Evropského mládežnického komorního orchestru v rakouském Grazu, který vedl člen vídenských filharmoniků, houslista René Staar. V létě 2006 absolvovala měsíční turné po státech EU, jako členka Orchestru mladých EU, který dirigoval Vladimír Ashkenazy a Andrej Boreyko.
Uskutečnila nahrávky pro SRo (záznam z koncertů ze Slovenského rozhlasu, nahrávky pro soutěž New Talent).

 

Tomáš Honěk se narodil v roce 1985, na kytaru začal hrát v deseti letech na ZUŠ v Semilech. Od roku 2000 studoval na konzervatoři v Pardubicích u prof. Stanislava Juřici. Během studia se úspěšně zúčastnil několika národních i mezinárodních kytarových soutěží. V roce 2004, po ukončení čtvrtého ročníku, složil přijímací zkoušky na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Pravidelně se účastní kytarových festivalů a mistrovských tříd renomovaných kytaristů a pedagogů v ČR i v zahraničí (Mikulov, Wien, Koblenz, Split, Bělehrad, atd.). Studoval v mistrovských třídách Thomase Ofermanna a Jense Wagnera (Duo Sonare), Aniela Desideria, Costase Cotsiolise, Zorana Dukiče, Pabla Marqueze, Leo Brouwera, Marca Sociase a dalších. V roce 2006 ukončil šestý ročník kombinovaného studia konzervatoře v Pardubicích a v roce 2007 úspěšně složil státní zkoušku bakalářského studia JAMU pod vedením prof. Martina Myslivečka  a MgA.Vladislava Bláhy,ArtD a rovněž příjimací zkoušky na magisterské studium.

Dosud získal tato ocenění:

r. 2000 – 3. cena Mezinárodní bienále Kutná Hora

r. 2002 – 1. cena Soutěž konzervatoří České republiky

r. 2002 – finalista Mezinárodní bienále Kutná Hora

r. 2002 – Čestné uznání mezinárodní soutěže Mladí gitaristi Dolný Kubín (SR)

r. 2003 – 3. cena  Guitarart festival Belgrade (Srbsko)

Za rok 2002 a 2003

dostal od primátora města cenu „Nejlepší student města Pardubic“

 

 

středa 15. března v 19.00 hod.

 

BENNEWITZOVO KVARTETO

 

Jakub FIŠER - 1. housle

 

Štěpán JEŽEK - 2. housle

 

Jiří PINKAS - viola

 

Štěpán DOLEŽAL - violoncello

 

 

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: “...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie...Veliké umění.“ V současné době kvarteto koncertuje na významných českých i zahraničních podiích (Wigmore Hall London, Musikverein Wien, Konzerhaus Berlin, Concertgebouw Amsterdam, Théâtre des Champs-Elysées v Paříži, The Frick Collection New York, Seoul Art Center, Dai-Ichi-Seimei Hall Tokyo, Rudolfinum a dalších) a je pravidelně zváno na festivaly jako Salzburger Festspiele, Luzerne Festival, Rheingau Musik Festival, Kammermusikfest Lockenhaus, Pražské jaro a Dvořákova Praha. Zvláštní potěšení přináší Bennewitzovu kvartetu působení na domácí hudební scéně. Velmi si cení spolupráce s Českou Filharmonií a dirigentem Jiřím Bělohlávkem při provedení Koncertu pro smyčcové kvarteto a orchestr Bohuslava Martinů nebo setkání s vynikající českou klarinetistkou Ludmilou Peterkovou, s níž soubor natočil CD pro vydavatelství Supraphon. Minulou sezónu provedlo Bennewitzovo kvarteto se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v české premiéře skladbu „Absolute Jest“ Johna Adamse. Soubor má tu čest spolupracovat s vynikajícími umělci: Jean-Yves Thibaudetem, Alexanderem Melnikovem, Vadimem Gluzmanem, Isabel Charisius, Retem Bieri, Pietrem De Maria, Martinem Kasíkem, Jiřím Bártou aj. Dlouhodobá spolupráce s vydavatelstvím Coviello Classics dala vzniknout nahrávce zachycující oba kvartety Leoše Janáčka a čtvrtý kvartet Bély Bartóka. Kritika ji přijala velmi kladně. „Široká paleta barev, které ve skladbách soubor rozehrál, se tu ukazuje do těch nejjemnějších odstínů“ . Magazín Fono Forum ocenil „ohnivý temperament“. V pořadí druhá nahrávka, vydaná na jaře 2010, obsahuje oba kvartety Bedřicha Smetany. Server Klassik.com ji označil za „prostě fenomenální“. Dalším hudebním počinem pak bylo nahrání kompletní řady Dvořákových Cypřišů u společností Hänssler Classic. Soubor očekává vydání svého nového CD s kvartety op.51 a op.106 Antonína Dvořáka u vydavatelství SWRmusic. Vedle bohatého hudebního projevu se kvarteto prezentuje ojedinělým výběrem repertoáru. V roce 2012 provedlo v jediném večeru kompletní šestici Bartókových kvartetů na festivalu Maggio Musicale Fiorentino. V lednu roku 2014 v berlínském Konzerthausu uvedlo ve světové premiéře skladbu Slavomíra Hořínky „Songs of Immigrants“ – formu hudebního dokumentu, v němž autor autentický zvukový záznam tragické události – potopení lodi s uprchlíky u ostrova Lampedusa – zdařile převedl do hudebního jazyka a jednotlivé nástroje využil nevídanými způsoby. V dramaturgii svých koncertů členové kvarteta také dbají na propagaci české hudby, včetně vynikajících a neprávem opomíjených autorů jako jsou L. Dusík, A. Rejcha, P. Haas, V.Ullmann, E. Schulhoff a další. Bennewitzovo kvarteto bylo založeno v roce 1998. Díky účasti na nejrůznějších mistrovských kurzech měli jeho členové příležitost získávat zkušenosti a inspiraci od mnoha významných hudebních osobností, zejména Rainera Schmidta (Hagenovo kvarteto) a Waltera Levina (kvarteto La Salle). V roce 2003 obdrželi z rukou španělské královny diplom za vynikající studijní výsledky na Escuela Superior de Música Reina Sofía v Madridu. Rok poté byl soubor vyznamenán cenou Českého spolku pro komorní hudbu. V letech 2002-2004 bylo kvarteto angažováno jako „Quartet in Residence“ v Basileji a bylo pověřeno vedením kurzu kvartetní hry. Soubor nese jméno houslisty Antonína Bennewitze (1833-1926), který se zasloužil o vytvoření české houslové školy. Mezi jeho žáky patří Otakar Ševčík, František Ondříček nebo členové slavného Českého kvarteta Karel Hoffmann, Josef Suk a Oskar Nedbal.

 

 

 

středa 5. dubna v 19.00 hod.

 

OTEC A SYN U JEDNOHO KLAVÍRU

 

Ivan KLÁNSKÝ – klavír

 

Lukáš KLÁNSKÝ – klavír  Listina mladých umělců

 

 

Ivan Klánský - jako laureát nejprestižnějších mezinárodních soutěží (Bolzano 1967, Neapol 1968, Bachovská soutěž Lipsko 1968, Varšava 1970, Barcelona 1970, Fort Worth v Texasu 1973, Santander 1976) se stal již v době studií na pražské Akademii múzických umění vyhledávaným sólistou a komorním hráčem. Od té doby má na svém kontě více než čtyři tisícovky koncertů na pódiích čtyř světadílů. Nejčastěji ho slýchá publikum v Německu, Švýcarsku, Anglii, Francii a Španělsku, každoročně koncertuje v Jižní Americe, navštěvuje i Spojené státy, Kanadu a Japonsko. V současné době spojuje Ivan Klánský svou interpretační činnost s mimořádně úspěšnou prací pedagogickou. Od roku 1983 je profesorem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze, od roku 1997 tam působí jako vedoucí Katedry klávesových nástrojů. Jeho nejvýznamnějšími žáky jsou vítězové Mezinárodní soutěže Pražského jara Martin Kasík a Ivo Kahánek. Dále je od roku 1991 profesorem Vysoké hudební školy ve švýcarském Luzernu. Vedl také mistrovské kurzy v Dublinu (1982-1986) a Bad Sulgau (od 1997). Sám vystudoval Pražskou konzervatoř u Valentiny Kameníkové (1963-68) a Hudební fakultu AMU v Praze u Františka Raucha (1968-73). Významné je jeho působení v oblasti organizace hudebního života v Čechách. V letech 1995-98 působil jako předseda Chopinovy společnosti, dnes je čestným prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a předsedou poroty Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina. Rovněž vykonával práci předsedy Rady Kruhů přátel hudby při Nadaci Českého hudebního fondu. V neposlední řadě je Ivan Klánský vynikajícím komorním hráčem, členem světově proslulého Guarneri tria Praha, které bylo založeno v roce 1986. Ansámbl pravidelně vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zván na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku. Trio hraje dodnes v původním obsazení (Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello), což svědčí o vysokých lidských kvalitách hudebníků a jejich pevném vztahu. Mistrovské ovládání nástroje jak ve smyslu virtuózním, tak v citovém výrazu, který je neodmyslitelný zvláště ve skladbách sdělujících rozpoložení ducha a nitra skladatele, řadí dnes Ivana Klánského mezi světovou špičku.

 

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. V roce 2014 získal jako člen Lobkowicz Tria první cenu na Mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Portschachu.
Lukáš se narodil 22. 3. 1989 v Praze. Od pěti let byl žákem prof. Růženy Učňové v Hudební škole Hlavního města Prahy. V letech 2004 - 2010 studoval na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Evy Boguniové. V současnosti studuje v pátém ročníků na Pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského. Lukáš je laureátem mnoha mezinárodních soutěží (EPTA 2002, Agropolli 2003, Karl Drechsel fordepreise 2007, Beethovenův Hradec 2007, Inernational Rotary Piano Competition 2012, Darmstadt Chopin International Wettbewerb 2013).
Vystupuje s předními českými orchestry (Komorní Filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králove, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Český Národní Symfonický Orchestr, Barocco sempre giovanne) a s dirigenty jako je Libor Pešek, Andrea Sebastian Weiser, Jan Kučera, nebo Istvan Denes. Koncertuje v ČR, SR, Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Nizozemsku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Turecku a Jihoafrické Republice. Publiku v ČR se představil na festivalech jako je Pražské Jaro, Světová klavírní tvorba, Svátky hudby Václava Hudečka, Talichův Beroun, nebo v Českém spolku pro komorní hudbu.
Je členem úspěšného Lobkowicz tria (Jan Mráček- housle, Ivan Vokáč- violoncello.) Pravidelně koncertuje s předními českými umělci, jako například Václav Hudeček, Kateřina Javůrková, nebo světově proslulé Pražákovo kvarteto.

 

 

 

pátek 28. dubna v 18.00 hod.

 

JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA

 

Zájezd do Beskydského divadla v Novém Jičíně.

Odjezd autobusu v 17:00 hodin.

 

 

 

 

středa 17. května v 19.30 hod., kostel Nanebevzetí Panny Marie

 

CHVÁLA TRUBKY

 

Marek VAJO – trubka

 

Jiří HOUDEK – trubka

 

Marek ZVOLÁNEK – trubka

 

Daniela VALTOVÁ - KOSINOVÁ – varhany

 

Jiří Houdek pochází z Hradce Králové, studoval Pražskou konzervatoř. Vyhrál rozhlasovou soutěž Concertino Praga v roce 1996 v kategorii trubka. Na trubku hraje od 12 let. 8 let hraje také v Národním divadle. Myslí, že se v SOČRu podařilo vybudovat jednu z nejlepších trumpetových skupin v Praze, nejen po profesní stránce, ale také té osobní a přátelské. Nehrají jen v rámci orchestru, ale tráví spolu čas i komorní hrou a natáčením všeho možného v hudebních studiích. 

 

Marek Zvolánek, absolvent Pražské konzervatoře ze třídy Antonína Vaigla na sebe brzy upozornil četnými úspěchy. Dále studoval u Hanse Gansche v prestižním salcburském Mozarteu a na berlínské Hudební akademii u Konradina Grotha. Už v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou tehdy řídil Václav Neumann, a velmi brzy se díky technické virtuozitě a krásnému tónu zařadil také mezi vyhledávané sólisty („…kantable Passagen wechseln mit brillanter Virtuosität...“, Lipsko, květen 2003). V současné době působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Vystoupil na významných pódiích, na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl, jako sólista účinkoval se SOČRem, s Pražským komorním orchestrem, se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, se Sukovým komorním orchestrem či s Virtuosi di Praga, s Moravskou filharmonií Olomouc, Teplickou filharmonií, v zahraničí s Neue Lausitzer Philharmonie. Jako host působil v Basilejském symfonickém orchestru a v Lisabonské filharmonii. Rovněž byl přizván do prestižního souboru "Ten of the Best", který tvoří deset nejlepších trumpetistů světa.  V roce 2004 vedl Marek Zvolánek mistrovské kurzy v japonské Osace. Ve stejném roce byl v rozhlasové síti Euroradia uveden přímý přenos jeho sólového vánočního koncertu v doprovodu varhan. Umělec se podílel na řadě CD, mj. nahrál pro americkou společnost Crystal Records Druhý braniborský koncert (1997), představil se v rámci projektu "Ceremony of Trumpets" a v roce 2002 natočil CD s Pražskými žesťovými sólisty. Jeho sólovou činnost reprezentuje CD barokních koncertů (Hertel, Haydn, Richter, Tartini) natočené roku 2003. Titul se u odborné kritiky setkal s vynikajícími ohlasy („..vše vytváří téměř dokonalou scenérii pro mimořádný posluchačský zážitek i v celosvětovém srovnání… Myslím, že CD Baroque Trumpet Concertos Marka Zvolánka má velkou šanci zasáhnout do hudebního povědomí i v mezinárodním rozsahu...“, Harmonie, leden 2007). 

Od roku 2001 hraje Marek Zvolánek exkluzivně na nástroj špičkové rakouské společnosti „Schagerl Music Instruments“.
 

Daniela Valtová-Kosinová studovala varhanní hru na Konzervatoři v Pardubicích (doc. Václav Rabas), na Hudební fakultě AMU v Praze (doc. Jaroslav Tůma) a poté v Hamburku u prof. Wolfganga Zerera. Je laureátkou a držitelkou 3. ceny z mezinárodní varhanní soutěže v Brně. Nyní je varhanicí a klavíristkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, mimo to koncertuje po celé Evropě jako sólistka i jako členka různých ansámblů. Kromě klasické hudby prezentuje úspěšně také svou vlastní tvorbu na pomezí jazzu, blues a podobných žánrů. Natočila debutové album MEETING POINT a byla pozvána na několik mezinárodních jazzových festivalů.

 

 

 

Ceny předplatného:

 

I. pořadí:

 

6. – 14. řada sedadel, 1. řada balkón - 900 Kč

 

senioři a děti do 15 let - 800 Kč

 

II. pořadí:

 

1. – 4. řada židlí, 1. – 5. řada sedadel, 1., 2. a 3. lóže - 800 Kč

 

senioři a děti do 15 let - 700 Kč

 

III. pořadí:

 

2. - 6. řada balkón - 700 Kč

 

senioři a děti do 15 let - 650 Kč

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ SEDMIKRÁSKA

 

sobota 8. října 2016 v 16.00 hod., velký sál

 

MALÁ ČARODEJNICE

 

Veselé vyprávění o malé čarodějnici, která se učí čarovat, aby se mohla stát správnou a dobrou čarodějnicí.

 

Divadlo Scéna Zlín

 

 

 

 

 

 

 

sobota 5. listopadu 2016 v 16.00 hod., velký sál

 

NA KOUZELNÉM PALOUČKU - LOUDADLO S JŮ A HELE

 

Pohádková revue loutkoherecké skupiny „Loudadlo" spolu se svými nadživotními loutkami tančící slunečnice, žabáky Kvikem a Kvakem, šoumenem myšákem Kikem zavede děti na kouzelný palouček plný písniček, pohádek, soutěží a překvapení.

 

Loutkoherecká skupina Loudadlo Praha

 

 

 

 

 

 

sobota 11. března 2017 v 16.00 hod., velký sál

 

O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE

 

Pohádkový muzikál na motivy pohádek bratří Grimmů.

 

Divadelní společnost Julie Jurištové Praha

 

 

 

 

 

 

sobota 1. dubna 2017 v 16.00 hod., velký sál

 

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

 

Pohádka podle známého večerníčku, ve které vystupují dva krysáci, laboratorní potkan a sádrový trpaslík Ludvíček. Tato parta zažívá na smetišti jedno dobrodružství za druhým.

 

Tentokrát to bude veliké, protože Ludvík se ztratil.

 

Divadlo D 5 Praha

 

 

 

 

 

Změna programu vyhrazena!

 

 

Ceny předplatného:

 

1. – 4. řada židlí, 1. - 10. řada sedadel -  děti 200 Kč, dospělí 400 Kč

 

11. – 14. řada sedadel, balkón, lóže -  děti 150 Kč, dospělí 300 Kč

 

 

 

  rss

sklub.pngaktuálně

Středa 24.5., 19:00
VI. ročník soutěže ve hře na cimbál.
velký sál KZ
titulní obrázek akce Cimbálové hrátky pro malé i velké svátky
Zahajovací koncert, interaktivní, dovádivý, přesto strhující, prodchnutý díly nejlepších skladatelů v interpretaci nejlepších cimbalistů... (dále)

cena: 100

Více

phone.pngkontakt

Magda Siekliková

sieklikova@kzvalmez.cz

739 281 416, 571 684 577

 

 

Hana Marková
markova@kzvalmez.cz
736 643 102, 571 684 557

 

Prodej vstupenek:

tel. 571 684 558

Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Informačním centru na

druhém nádvoří zámku Žerotínů

Více 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí