PĚVECKÉ SDRUŽENÍ MORAVSKÝCH UČITELŮ

PĚVECKÉ SDRUŽENÍ MORAVSKÝCH UČITELŮ

Sálem Kulturního zařízení se budou 22. října v 18.30 hodin šířit tóny mužských hlasů v podání Pěveckého sdružení moravských učitelů.

 

Pěvecké sdružení moravských učitelů založil Ferdinand Vach, významný pedagog a skladatel. Podařilo se mu ze studentů a absolventů kroměřížského Pedagogia sestavit vynikající mužský sbor, s nímž si vytkl za cíl oprostit se od moravského provincionalismu a doznívající vlastenecké nostalgie. Položil tak základy moderní sborové interpretaci, opřené o suverénní technickou dokonalost a umocněné stylovou vytříbeností a hlubokým procítěním ideového obsahu, s nutností zcela nové koncepce umělecké práce - progresivní dramaturgie, vyspělá hlasová kultura, absolutní intonace, zpěv zpaměti. Sdružení přispělo k obohacení národní kultury i tím, že podnítilo založení nových pěveckých sborů, ale také vznik četných a osobitých sborových děl.

 

Jádro repertoáru představuje tvorba předních skladatelů české sborové hudby - Josefa Bohuslava Foerstera, Bedřicha Smetany, Pavla Křižkovského, Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Petra Ebena aj.

 

Doprodej vstupenek od 3. října 2011

Termíny

  • So. 22.10.2011, 18:30

Vstupné

150 Kč

Místo konání

S-klub

Pořadatel

S-klub