SMETANOVO TRIO

SMETANOVO TRIO

Smetanovo trio patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové Jitka Čechová (klavír), Jana Vonášková-Nováková (housle) a Jan Páleniček (violoncello) – všichni tři významní čeští sólisté – dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Cesta Smetanova tria je v poslední době lemována mimořádnými úspěchy. Je pravidelným hostem významných pódií doma a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie).

 

Jitka Čechová vystudovala hru na klavír na Pražské konzervatoři a pokračovala na Akademii múzických umění v Praze.Získala titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží.  Jako sólistka je velmi vysoko ceněna kritikou v mnoha evropských zemích a také v Jihoafrické republice, Jižní Americe a Japonsku.

Jana Vonášková - Nováková studovala na Pražské konzervatoři a na AMU v Praze.V březnu 2000 zvítězila v soutěži Talent roku a jako cenu obdržela roční studium na Royal College of Music v Londýně. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží, v roce 2000 kromě Talentu roku vyhrála 1. cenu na Mezinárodní soutěži Wieniawského a Lipiňského pro mladé houslisty v polském Lublinu. Vystupovala v prestižních sálech v  Londýně, Manchesteru  a na mezinárodních festivalech.

Jan Páleníček vystudoval konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Setkání s Paulem Tortellierem, světoznámým francouzským violoncellistou, bylo vrcholem doby Páleníčkova uměleckého zrání. Komorní hudbu studoval u svého otce Josefa Páleníčka a ve třídě Josefa Vlacha – primária legendárního Vlachova kvarteta. Účast na mezinárodních soutěžích přinesla Janu Páleníčkovi několikerá ocenění laureáta. Působil řadu let pedagogicky na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze.

 

 

Koncertní předplatné, doprodej vstupenek od 26. ledna.

Termíny

  • St 8.2.2012, 19:30

Vstupné

150 Kč

Místo konání

S-klub

Pořadatel

S-klub