FESTIVAL ZUŠ ALFRÉDA RADOKA

FESTIVAL ZUŠ ALFRÉDA RADOKA

Multižánrový Festival ZUŠ Alfréda Radoka 2012 navazuje na úspěšný projekt Odkaz Alfréda Radoka Městu Valašské Meziříčí, který probíhal v roce 2011 pod záštitou dramatika Václava Havla a byl zakončen letní slavností 29. června 2011. Slavnost probíhala celé odpoledne formou performance na náměstí a u Dělnického domu ve Valašském Meziříčí, proběhl multimediální pořad Když múzy za války nemlčely o osobnosti Alfréda Radoka a jeho působení ve Valašském Meziříčí. Slavnost byla zakončena divadelním představením Král Lávra v podání souboru Mladá scéna II a představením Divadla Continuo - na venkovní scéně v parku vedle zámku Kinských.

Tato úspěšná slavnost organizátory inspirovala k pokračování a tak vznikl Festival ZUŠ Alfréda Radoka. Tento festival je podpořen záštitou Nadace VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových.

Festivalové specifikum spočívá v propojení výstupů žáků ZUŠ s profesionálními tanečními a divadelními soubory. Díky této souhře je umožněno mladým umělcům vytvořit náplň celého festivalu bok po boku s profesionály. První den festivalu bude zaměřen na současnou divadelní tvorbu a druhý den bude věnován tanci.

Festival proběhne v Amfiteátru u zámku Kinských a v prostorách M-klubu, kde se meziříčským divákům přestaví oceňované soudobé soubory. Pozvání přijalo Divadlo Husa na provázku s představením Trosečník III., dále Divadlo Vosto5 s představením Kabaret, ve kterém hraje Jiří Havelka, držitel Ceny Alfréda Radoka za talent roku (2007), dále pak taneční skupinu ME-SA s autorským představením Solos a oceňovaná taneční skupina Dot504 držící jednu z nejprestižnějších cen Edinburgh Festivalu Herald Angel Award.

Festival proběhne 25. - 26. května 2012 ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašské Meziříčí.

Více informací k festivalu najdete na www.zus-vm.cz.

 

zuš radok

Termíny

  • Pá. 25.5.2012 — So. 26.5.2012

Místo konání

S-klub

Pořadatel

S-klub