Mezinárodní festival Outdoorových filmů
Cestovatelský podzim

Mezinárodní festival Outdoorových filmů

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za patnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. 

 

 

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný „smrtelník“ nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

 

Program

 

Čtvrtek 22. listopadu

 

17.00-19.00 /náměstí Cafe Tucan/ Projekce filmu Sváti Božáka + přednáška + poté koncert hudebního tělesa CTIB - vstupné nocleženka v hodnotě 50 Kč – pořádá Charita VM

 

19.15 - 21.00 /M-klub a Velký sál/ Projekce filmů MFOF – 80 Kč

 

21.15 - 23.30 /M-klub a Velký sál/ Projekce filmů MFOF – 80 Kč

 

 

 

Pátek 23. listopadu

 

17. 00 – 19.00 /M-klub a Velký sál/ Projekce výběru filmů MFOF – vstupné 80 Kč

 

19.30-21.00 /Velký sál/ Lucie Hrozová – přednáška drytoolové a mixové lezkyně – vstupné 100 Kč

 

21.30-23.30 /M-klub a Velký sál/ Projekce výběru filmů MFOF – vstupné 80 Kč

 

Celodenní vstupné 180 Kč (vč. přednášky)

 

www.outdoorfilms.cz/films

 

 

V rámci cestovatelského podzimu se uskuteční slosování o hodnotné ceny.

Hlavním sponzorem festivalu je firma ROBE lighting – www.robe.cz

 


 

 

Tisková zpráva

V Ostravě odstartoval XVI. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ 2018

 

V pátek 5. října 2018 bylo slavnostně zahájeno doposud největší festivalové turné v historii Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ. Zaplněný divadelní sál si užil bohatý kulturní program s řadou významných hostů! Kulturní program odstartovala zpěvačka Esther Lubadika (původem z Angoly). Následovalo akrobatické vystoupení uměleckého sdružení Cirkus Trochu jinak - vzdušný balet na šále. Pozvání přijali i horolezci Pavel Kořínek a Leoš Husták. Na festivalu uvádíme film Minya Konka, alias moje nervy z předešlé úspěšné horské expedice mapující extrémně těžký výstup na vrchol! Řeč byla i o letošní expedici na Nanga Parbat, kdy se podařilo šesti členům z devíti dosáhnout vrcholu této osmitisícovky (další členové byli vrcholu velmi blízko). Je nám velkou ctí, že jsme mohli představit čestného hosta letošního festivalu - mistra světa v atletice veteránů, nejstaršího maratonce všech dob a aktivního atleta - Ing. Jiřího Soukupa (91 let).

 

FOTO ke stažení: https://drive.google.com/drive/folders/1B8B-x-V6xg2G7rlK1VB7a-_REGQiJkKU?usp=sharing

 

Před samotným programem slavnostního večera proběhla vernisáž výstavy Ivo Dvořáka – výstava fotografií SVAŤA BOŽÁK – RACE ACROSS AMERICA.

 

Působivé černobílé fotografie z nejtěžšího silničního ultramaratonu na světě. Svaťa Božák jako první Čech dvakrát úspěšně dokončil nejdelší a nejnáročnější cyklistický závod světa! Za necelých 11 dní ujel téměř 5000 kilometrů nonstop, umístil se pátý. Říká o sobě: „Ultramaratony mě zaujaly natolik, že jsou mou hlavní cyklistickou náplní. Pravidelně se těchto akcí zúčastňuji a snažím se posunovat své hranice.“www.svatabozak.com. Vestibul DKMO, VSTUP VOLNÝ, výstava potrvá do 30.10.2018.

 

Z Ostravy festival postupně putuje do více než 60 míst v České republice a na Slovensku. Do letošního ročníku se přihlásilo neuvěřitelných 1289 filmů ze 100 zemí světa! Festivalová porota vybrala 126 snímků z 29 zemí světa. Ve festivalu je o 500 minut materiálu více než loni. Počet zahraničních filmů je nejvyšší ve festivalové historii. Festivalové turné poběží až do 7. prosince 2018, kdy se na tradičním místě, v Lucerně Praha uskuteční Slavnostní zakončení festivalu spojené s předáním cen vítězným filmařům!

 

Seznam všech partnerů, finančních podpor a záštit podporujících letošní 16. ročník MFOF uvádíme na www.outdoorfilms.cz. Děkujeme! Festival významně podporuje skupina ČEZ, Naenco, T-Mobile, Severočeské doly a. s.

 

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na info@outdoorfilms.cz. Sledujte nás na našem Facebooku,Youtube,Instagramu a www.outdoorfilms.cz.

 

 

Termíny

  • Čt 22.11.2018, 17:00 — Pá 23.11.2018

Místo konání

S-klub

Pořadatel

S-klub