koncerty  ::  koncerty v předplatném

SMETANOVO TRIO

Středa 8.2.2012 19:30 - Sál Kulturního zařízení
Vstupné 150 Kč
image

Smetanovo trio patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové Jitka Čechová (klavír), Jana Vonášková-Nováková (housle) a Jan Páleniček (violoncello) – všichni tři významní čeští sólisté – dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Cesta Smetanova tria je v poslední době lemována mimořádnými úspěchy. Je pravidelným hostem významných pódií doma a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie).

 

Jitka Čechová vystudovala hru na klavír na Pražské konzervatoři a pokračovala na Akademii múzických umění v Praze.Získala titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží.  Jako sólistka je velmi vysoko ceněna kritikou v mnoha evropských zemích a také v Jihoafrické republice, Jižní Americe a Japonsku.

Jana Vonášková - Nováková studovala na Pražské konzervatoři a na AMU v Praze.V březnu 2000 zvítězila v soutěži Talent roku a jako cenu obdržela roční studium na Royal College of Music v Londýně. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží, v roce 2000 kromě Talentu roku vyhrála 1. cenu na Mezinárodní soutěži Wieniawského a Lipiňského pro mladé houslisty v polském Lublinu. Vystupovala v prestižních sálech v  Londýně, Manchesteru  a na mezinárodních festivalech.

Jan Páleníček vystudoval konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Setkání s Paulem Tortellierem, světoznámým francouzským violoncellistou, bylo vrcholem doby Páleníčkova uměleckého zrání. Komorní hudbu studoval u svého otce Josefa Páleníčka a ve třídě Josefa Vlacha – primária legendárního Vlachova kvarteta. Účast na mezinárodních soutěžích přinesla Janu Páleníčkovi několikerá ocenění laureáta. Působil řadu let pedagogicky na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze.

 

 

Koncertní předplatné, doprodej vstupenek od 26. ledna.
« Zpět

rss

sklub.pngaktuálně

Úterý 22.1., 19:00
velký sál KZ
titulní obrázek akce Eben Trio
Roman Patočka - housle Jiří Bárta - violoncello Terezie Fialová - klavír     Eben Trio patří mezi nejvýznamnější klavírní tria v... (dále)

Více

phone.pngkontakt

Magda Siekliková

sieklikova@kzvalmez.cz

739 281 416, 571 684 577

 

  

Lenka Mrnková

mrnkova@kzvalmez.cz

776 207 194

 

 

Dramaturgie

Malé scény za oponou:

Karel Prokeš

prokes.extrovna@seznam.cz

608 473 943

 

 

Technika:

Filip Bolcek

bolcek@kzvalmez.cz

Tel: 727 814 145

 

 

Prodej vstupenek:

tel. 571 684 558

Po-Pá 9.00 - 17.00 hod.

v Turistickém informačním centru

na II. nádvoří zámku Žerotínů

Více 
 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí