Předplatné Sedmikráska

Pohádkové předplatné Sedmikráska sezóna 2022/2023

 

Sobota 1. října 2022, 16:00 hod., sál KZ
Ferda mravenec v cizích službách
Veselý výlet do hmyzí říše za dobrodružstvím známé pohádkové postavičky podle stejnojmenné knížky Ondřeje Sekory.
Ferda ztroskotá v cizině, je zajat rezavými mravenci a přinucen pracovat jako otrok pro různé zástupce hmyzí říše. Slouží jako trubač a nosič trumpety u čmeláka. Aportuje ulovený hmyz střevlíku Masorádovi. Odmítne nadhánět mravence mravkolvímu mláděti Ťutínkovi. Pečuje o larvy chrostíka. Ale nakonec je zachráněn a vrací se do své domoviny.
Nezávislá divadelní scéna SemTamFórSobota 19. listopadu 2022, 16:00 hod., sál KZ
O chytrém Honzovi a krásné Madlence
Honza - snad nejtypičtější postava českých lidových i klasických pohádek. Líný Honza, hloupý Honza, Honza silák, Honza statečný hrdina, zkrátka co Honza, to jiná postava…
A jaký je Honza v naší pohádce? Na začátku příběhu se jeví jako mile uličnický, trochu lenivý nenasyta, postupně se však projevují i jiné jeho vlastnosti. Jako snad v každé pohádce o Honzovi i ten náš odchází do světa s typickým rancem máminých buchet. Tentokrát utíká před verbíři, kteří ho chtějí odvést do války. Nebyla by to pohádka, aby v ní nesehrál roli kouzelný předmět, který pohádkovému hrdinovi obvykle pomáhá v nesnázích……
DAP – divadelní agentura Praha


Neděle 26. února 2023, 16:00 hod., sál KZ
Loutková revue – Veselá pouť
Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí - do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!"
Loutkoherecká skupina LoudadloSobota 18. března 2023, 16:00 hod., sál KZ
Princezna se zlatou hvězdou na čele
Klasická pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové.
Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna, do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.
Divadelní společnost Julie Jurištová 


Ceny předplatného:

Osoba/390,- Kč

Balkón, lóže: Osoba/290,-Kč


Doprodej:

Vstupné: 140,- Kč

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte oslovit dramaturgyni předplatného Lenku Mrnkovou na emailové adrese mrnkova@kzvalmez.cz.