Enigmatické variace
Eric-Emmanuel Schmitt
Po • 14.10. • 19:00 • velký sál
Být vstřícný, to je úpadek,“ tvrdí slavný spisovatel, nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí. Už léta žije sám, na vzdáleném ostrově v Norském moři; nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí. Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska“ – románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H.M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma – záhadu, zastřenější, než se zdálo, budou postupně – s jízlivostí i odzbrojujícím citem – oba muži odkrývat. Psychologická detektivka plná záhad ze života dvou mužů.
Hrají: Martin Stránský, Jan Maléř
Režie: Jan Burian
Divadlo J. K. Tyla v Plzni

 


Ženu, nebo život
Marc Camoletti
St • 06.11. • 19:00 • velký sál
Co má udělat manžel, který zjistí, že ho jeho manželka podvádí? Může svého soka sám zabít jako v romantických dobách. Může ho nechat zabít, jak se to dělá v dnešní „akční době“. Nebo mu může oplatit stejnou mincí: totiž na oplátku svést jeho věrnou ženu. V Camolettiho komedii se setkáme se zápletkami důvěrně známými z vlastního manželství. Navíc budeme překvapeni, jak mistrovsky se budou rozvíjet. Komedie plná italského temperamentu, francouzského šarmu, manželských nedorozumění a „rafinád“, ale především spousta legrace.
Hrají: Ernesto Čekan, Miroslav Hrabě, Pavlína Mourková, Kateřina Peřinová, Charlotte Doubravová, Vladimíra Benoni
Režie: Ernesto Čekan

Divadlo Radka Brzobohatého
Délka představení: 110 min

 

Kočka v oregánu
Torben Betts
Čt • 05.12. • 19:00 • velký sál
Jedna z nejúspěšnějších současných londýnských komedií nabízí spoustu humoru i vážného citu a velké příležitosti pro výjimečně obsazený čtyřlístek herců. Střet jemných velkoměstských intelektuálů s venkovskou zemitostí, dávné ambice, sny, touhy a v neposlední řadě vzájemné předsudky. Na tak pestré paletě témat staví tato konverzačně – situační komedie, která pojmenovává zdaleka nejen humorné aspekty naší současnosti a staví na precizních dialozích.
Hra se stala hned po své londýnské premiéře v roce 2014 obrovským diváckým hitem a její uvedení provázely i recenze plné superlativů.
Hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Klára Cibulková, Zdeněk Velen
Režie: Lída Engelova
Divadlo Kalich
Délka představení: 125 minut

 

2020

Chvála bláznovství
Axel Hellstenius
"Kdo říká, že není magor, neříká pravdu."
Chvala bláznovství je příběhem dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně chore, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Divák se stává svědkem jejich potkávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situaci, zároveň však, pod odlehčeným tonem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidi i touze po lásce a přátelství. Elling a Kjell stojí na prahu nového "opravdového" života ...
Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Lenka Zahradnická, Šárka Opršálová
Režie: Jakub Nvota
Pantheon Production Praha
Délka představení: 150 min

 

Kočičí hra

St • 12.2. • velký sál

István Örkény
Tragikomedie z roku 1963 byla původně napsána jako novela a teprve poté ji sám autor upravil i pro divadelní prkna. Jímavý příběh dvou stárnoucích sester Erži a Gízy odehrávající se v komunistickém Maďarsku se do povědomí českých diváků zapsal především díky legendárnímu zpracování Národního divadla v Praze, které se dočkalo neuvěřitelných 403 repríz a excelovaly v něm Dana Medřická s Vlastou Fabiánovou. V komorním prostředí olomouckého Divadla hudby se odehraje životní příběh sester Szkallových, nejkrásnějších dívek z městečka Leta, okresu Szolnok, které se pokusí zachovat si svůj nezdolný optimismus, sesterskou blízkost a vášnivou touhu po životě, který sice není vždy jednoduchý, ale rozhodně stojí za každé trápení! Režisérem komorního titulu bude umělecký šéf olomoucké činohry Roman Vencl.
Hrají: Naděžda Chroboková-Tomicová, Vlasta Hartlová, Jana Posníková, Dita Vojnarová, j. h., Jaroslav Krejčí, Věra Šindlářová
Režie: Roman Vencl
Moravské divadlo Olomouc
Délka představení: 105 min


Otec
Florian Zeller
Dojemná a současně vtipná tragikomedie o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ Alzheimerově chorobě. 
Hra je psaná z pohledu muže, jenž je tímto neduhem postižen. Jednotlivé scény se vzájemně popírají, postavy mají více podob a příběh se skládá nepřímo, skoro až detektivně.
Hrají: Jan Vlasák, Veronika Gajerová, Aleš Procházka / Jiří Štrébl, Tereza Vítů / Nina Horáková, Zdeněk Vencl, Lenka Zbranková
Režie:
Petr Svojtka
Městská divadla Pražská
Délka představení: 120 min

Změna programu vyhrazena!

 

 

Informace o předplatném

Předprodej abonentek bude zahájen 1. srpna 2019, ukončen 13. září 2019.

Stávající předplatitelé
Dosavadním předplatitelům rezervujeme jejich letošní místa do 31. srpna 2019.
Do uvedeného data si zaplaťte a vyzvedněte abonentky.
Po uvedeném datu jsou veškerá zbývající místa považována za uvolněná a budou nabídnuta jiným zájemcům.  

Zrušení předplatného
Děkujeme Vám za dosavadní soustavnou přízeň a věříme, že se budeme v divadle setkávat i nadále. Velmi bychom ocenili, pokud byste nám co nejdříve sdělili, že svá místa uvolňujete.  Budou Vám za to vděčni i jejich noví uživatelé.

Tuto informaci nám můžete podat na telefonní číslo: 571 684 558, 775 109 809, e-mail: info@info-vm.cz.

 

Noví zájemci o předplatné
Noví zájemci si mohou zakoupit divadelní abonmá na sezónu 2019/2020 v Turistickém informačním centru na druhém nádvoří zámku Žerotínů od 2. září 2019.  Doprodávat se budou místa neobsazená stávajícími předplatiteli.

Ceny předplatného:

  1. – 4. řada židlí, 1. – 8. řada sedadel, 1. řada balkón, 1. a 2. lóže – 1 750 Kč
    9. – 14. řada sedadel, 3. lóže – 1 650 Kč
    2. - 3. řada balkón – 1 450 Kč
    4. – 6. řada balkón – 1 320 Kč

 

Předplatitelé Divadelního předplatného mají „bonus“ jeden koncert KPH dle vlastního výběru.