MAREK KOZÁK – klavír
Listina mladých umělců

MAREK KOZÁK – klavír

Od čtyř let navštěvoval hodiny klavíru v ZUŠ v Brušperku.

V období studia na ZUŠ se stal laureátem několika soutěží (např. Pro Bohemia, soutěže ZUŠ pořádané MŠMT a jiné). Po základní škole nastoupil na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, kde studuje čtvrtým rokem hru na klavír u Moniky Tugendliebové a hru na varhany u Martiny Zelové (jako varhaník se s JFO představil v roce 2009).
V roce 2010 získal 2. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni a 1. cenu na soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích. Mezi jeho další úspěchy patří také čestné uznání a zvláštní cena za provedení skladby L. van Beethovena na Mezinárodní klavírní soutěži Beethovenův Hradec 2011. Ve stejném roce získal také 1. cenu, zvláštní cenu za provedení skladby F. Liszta a titul absolutního vítěze na Brněnské klavírní soutěži. I tentokrát zahraje Liszta, konkrétně jeho Klavírní koncert č. 1. Na otázku, zda si z Brna odvezl ocenění za provedení stejné skladby, odpovídá: „Na brněnské soutěži jsem byl oceněn za jinou skladbu. Byl to Rigolleto – Parafráze.“

Několikrát koncertně vystupoval na Slovensku, v Německu a v Polsku. Aktivně se zúčastnil mistrovských klavírních kurzů v Týně nad Vltavou pod vedením Prof. Ivana Klánského.

Termíny

  • St 20.1.2016, 19:00

Vstupné

150 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub