Cissokho - Brönnimann – Hason African Project
Special world-music koncert

Cissokho - Brönnimann – Hason African Project

Moussa Cissokho (Senegal) – kora, zpěv

Jan Galega Brönnimann (Švýcarsko) – basklarinet, soprán saxofon

Omri Hason (Izrael) – orientální perkuse, hang  

 

 

Hudba tria Moussa Cissokho, Jan Galega Brönimann a Omri Hason je o umění vyprávění. Trio vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) doplňuje sametový  tón basklarinetu a orientální perkuse. 

 

Moussa Cissokho pochází ze Senegalu, je mimořádně talentovaným a šikovným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku hrát na koru. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů v Senegalu. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s různými hudebníky z Afriky i Evropy. 


Jan Galega Brönnimann se narodil v Kamerunu, v západní Africe. Působí na scéně mnoho let a je známý jako inovativní a nadžánrový saxofonista. Jako skladatel a instrumentalista působil s těmito kapelami: Nils Petter Molvær, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Round Table Knights Baba Salah, Aly Keita a Kenny Werner. Nejvíce známý je ale dodnes jako frontman své vlastní bernské kapely Brink Man Ship.


Omri Hason se narodil a vyrůstal v Izraeli. Bubnovat začal ve věku deseti, začínal na klasickou bicí soupravu, později tíhne k orientálním bicím jako jsou zarb, darbuka, a rámové bubnyé. Bohaté multikulturní prostředí je zázemím pro jeho styl hraní. Později je ještě hluboce ovlivněn rytmický jazykem Indie, stejně jako roky studia a hraní s íránským  bubeníkem Djamchidem Chemirani. Hason žije od roku 1986 ve Švýcarsku, učí hudbu, a hraje s různými jazzovými a world music sesekupeními. Omri založil skupinu "Kedem Ensemble" a "Modus Quartet", jež oběí spojují hudebníky z různých hudebních kultur.

 

 

 

  

 

 

Termíny

  • Pá 9.10.2015, 19:30

Vstupné

na místě 190 Kč, v předprodeji 170 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub