JAMES HARRIES (GB) + KIERAN MCMAHON (IRL)

JAMES HARRIES (GB) + KIERAN MCMAHON (IRL)

Koncert britského písničkáře.

Nový image, nové písně, nové album Until The Sky Bends Down…

 

Host programu: 

KIERAN McMAHON (IRL)

 

Britský písničkář James Harries před dvěma měsíci vydal nové album, které nadšeně přijala odborná i širší veřejnost. Před měsícem ho pokřtil ve vyprodaném pražském NoD a aktuální singl Salvation právě slaví úspěch v českém éteru. I proto se Harries v těchto dnech vydává na turné po českých městech. Přijal také nabídku vystupovat na prestižním festivalu Nouvelle Prague, pro který chystá speciální program s celou kapelou, jaký posluchači běžně neznají.

 

"Jamese znám už dlouhá léta a vždycky jsem věděl o potenciálu, který v něm dříme. Tentokrát mě ovšem posledním albem i koncertem, který jsem viděl, naprosto ohromil. Jak na desce, tak na koncertu neznazněla žádná "vata", hrál jeden hit za druhým a vzhledem k tomu, že je lepší než James Blunt, věřím, že osloví mnoho lidí," říká o zpěvákovi Štěpán Suchochleb, ředitel festivalu Nouvelle Prague.

 

 

James Harries, který je u nás známý nejen svou písničkářskou tvorbou, ale i hudbou k filmům (např. Lidice), si svým posledním albem, natočeným na telefon, získal tisíce fanoušků. Je pravděpodobně prvním hudebníkem, který takhle nahranou desku oficiálně vydal. Fanoušci i kritici ho často přirovnávají k Damienu Riceovi nebo Jeffu Buckleymu a časopis Rolling Stone o něm psal jako o "zlatém hlase". Písničkář zvyklý spíše na komornější projev teď přišel s velkolepou studiovou deskou.

 

Je to poprvé, co se Manchesterský rodák vzdal finálního dohledu nad nahrávkou, a jak sám říká, "skočil z útesu do neznáma". Svou charakteristickou intimní polohu ale zcela neopustil. Album rozdělil na dvě poloviny: první s kapelou je velkolepá a odvážná, druhá je komorní, jen s klavírem nebo kytarou. Z více než třiceti písní vybíral pečlivý irský producent Paul Bell. Všechny skladby rozebral do poslední noty a pak je zase složil v trochu jiné podobě. Nakonec s autorem vybrali deset nejlepších, které najdete na albu s názvem Until the Sky Bends Down.

 

Album vyšlo na domácím labelu Tranzistor a v limitované edici vyjde i na vinylu. Na nahrávce se kromě producenta Paula Bella podíleli například kytarista Josef Štěpánek, basista Jakub Vejnar nebo bubeník Jan Janečka. Graficky album zpracoval progresivní výtvarník Štefan Osciatko. Všechny koncerty podzimního turné najdete na jamesharries.com. (FULMOOZINE.CZ)

 

Kieran McMahon


 

Termíny

  • Čt 26.11.2015, 19:30

Vstupné

na místě 130 Kč, v předprodeji 100 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub