MIKA – PARKER – PARKER TRIO
SPECIAL JAZZ KONCERT

MIKA – PARKER – PARKER TRIO

Fenomenální americká rytmika Parker & Parker vyrazila na turné s talentovaným polským kytaristou Szymonem Mikou a zavítá také do Valašského Meziříčí, kde na Malé scéně vystoupí ve čtvrtek 3. března a zahájí tak Jarní jazz-bluesové dny 2016. Začátek koncertu je v půl osmé večer.

 

Pro návštěvníky Kulturního zařízení by nemělo být jméno Mike Parker neznámé. Tento mladý americký muzikant, rodák z New Yorku se zde již několikrát představil v různých polohách jiných hudebních projektů, naposledy s Nat Osborne Band. Měl příležitost studovat u uznávaných basistů a hrát s nejslavnějšími světovými jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield či Chris Potter. Skidmore College absolvoval s vyznamenáním a získal Cenu za vynikající výsledky. Po ukončení studia se stal profesionálním hudebníkem. V sedmadvaceti letech má na svém uměleckém účtu dvě alba vlastních skladeb se skupinou Mike Parker Unified Theory a v diáři koncerty a festivaly po celé Evropě a Americe. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou, vede vlastní trio a zároveň je také vyhledávaným sidemanem v mnoha dalších mezinárodních projektech. Do Valašského Meziříčí tentokrát přijede v triu s kolegy Frankem Parkerem a Szymonem Mikou.

 

Bubeník se shodným příjmením Frank Parker je dalším zkušeným muzikantem. Rodák z Harvey Illinois hrál a nahrával pět let v kvartetu Kurta Ellinga, s nímž byl také nominován na Grammy za album Man In the Air. Během své kariéry hrál s desítkami dalších vynikajících hudebníků jako Freddie Hubbard, Joe Lovano, Bob Sheppard, Arturo Sandoval, Bobby Watson… co jméno, to výrazná kapitola jazzové historie. Frank Parker také vyučuje hru na bicí a perkuse, vede hudební kurzy na Columbia College. Podle potřeby v posledních letech bydlí střídavě v USA a v Evropě, kde vystupuje s různými sólisty a souběžně vede i vlastní soubor Frank Parker Quartet. Etabloval se také jako skladatel, aranžér a producent nahrávek. Jeho skladby lze žánrově začlenit někde mezi jazz, funky, afro, latinu a taneční elektronické hudební styly.

 

Duo Parker & Parker tentokrát doplňuje vynikající jazzový kytarista Szymon Mika z polského Krakova. I přes svůj mladý věk hraje s nevšední autoritou a brilantní technikou. Je laureátem mnoha jazzových festivalů a vítězem International Jarek Śmietana Jazz Guitar Competition 2015. V roce 2013 Szymon Mika vydal s „hammond triem“ album s názvem Organ Spot. V následujícím roce nahrál dvě alba. Jedno připravil se skupinou Mika Quartet Pałka, to bylo vydáno koncem roku 2014, a další nahrál s formací Piotra Budniaka. Za zmínku stojí i fakt, že Szymon Mika hraje na ručně vyrobenou kytaru s dílny mistra houslaře Stefana Schottmullera. Anketa polského měsíčníku Jazz Forum v kategorii Jazzový kytarista roku 2015 vynesla Szymona Miku na druhé místo. Předstihl ho jen Marek Napiórkowski, na třetí pozici skončil Rafał Sarnecki.

 

Jarní jazz-bluesové dny 2016 na Malé scéně za oponou by nemohly začít lépe než koncertem tria Mika-Parker-Parker, který do komorního prostředí scény přiveze nevšední hudební zážitek. Do čtvrtečního koncertu je možné pořídit si speciální hromadnou vstupenku zahrnující všechny koncerty Jarních jazz-bluesových dnů za výhodnou cenu 400 Kč. A to jak v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, tak i online na stránkách www.kzvalmez.cz.

 

 

 


Termíny

  • Čt 3.3.2016, 19:30

Vstupné

na místě 170 Kč, v předprodeji 140 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub