KRISTINA FIALOVÁ A PETR NOUZOVSKÝ

KRISTINA FIALOVÁ A PETR NOUZOVSKÝ

Kristina Fialová – viola

Petr Nouzovský – violoncello

 

PROGRAM:

J. S. Bach - Preludium z suita č.1 pro violoncello sólo 

L. v. Beethoven - Duo pro violu a violoncello WoO 32, " S obligatními brýlemi"  

R. Haas - Duo pro violu a violoncello - Preludium, Ostinato, Interludium, Bolero, Finale

------------------------------------------------------------------

J. S. Bach - Partita č. 2 pro violu sólo - Allemanda a Gigue

R. Clarke - Lullaby a Grotesque

A. Dvořák - Humoreska  

P. Fiala - Duo pro violu a violoncello - 5 částí

A. Skoumal - Kráska a zvíře     

 

Kristina Fialová je violistka s ohnivým temperamentem, přirozenou virtuositou a vřelým tónem. Je jednou z nejtalentovanějších violistek mladé generace. Absolvovala Konzervatoř v Brně. V současné době studuje doktorandské studium na Akademii múzických umění v Praze. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží. Vystupuje jako sólistka či komorní hráčka s českými i zahraničními umělci. Představila se s několika předními českými orchestry.

 

Petr Nouzovský je držitelem ocenění „New Master on Tour 2007“, „Europäische Förderpreis für Musik 2007“, laureát Val Tidone Competition 2011 a Johannes Brahms Competition 2013. Studoval v Praze, Dráždanech a Madridu. Jako sólista vystoupil na festivalech či pódiích v Moskvě, Petrohradu, Istanbulu, Tallinu, Barceloně, Los Angeles, Kodani, Tel Avivu, Buenos Aires, Memphisu, Pekingu, Šanghaji, Londýně, Jeruzalému, Atlantě, Kyotu, Alžíru či Bratislavě. Sólově debutoval na Pražském jaru v roce 2005. V amsterdamském Concertgebouw o tři roky později, na Pablo Casals Festival v roce 2010, na Santander Festival v roce 2011 a na Kasseler Musiktage v roce 2011. Do roku 2016 natočil 23 CD. Zahrál 1600 koncertů ve 40ti zemích světa. Každoročně vystupuje na 150ti koncertech. CD Vivat Tango (Supraphon) získalo ocenění „Nejlepší violoncellové CD roku 2014“ v New Yorku. 

 

Změna programu (aktualizace 03/01/17): Původně měla na koncertě s Kristinou Fialovou vystoupit harfistka Dominika Ťuková. Tu na koncertě nahradí violoncellista Petr Nouzovský.

Na akci mohou být pořizovány fotografie nebo audiovizuální záznamy. Svou účastí dáváte najevo svůj souhlas s focením a nahráváním vaší osoby. Fotografie a videa mohou být následně použity k další propagaci pořadatele.

Termíny

  • St 18.1.2017, 19:00

Vstupné

150 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub