PAVLÍNA JÍŠOVÁ & PŘÁTELÉ

PAVLÍNA JÍŠOVÁ & PŘÁTELÉ

Rodačka z Českých Budějovic - písničkářka Pavlína Jíšová /www.jisova.cz/ - má ve své diskografii  9 sólových alb. Její repertoár skýtá více než 150 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Spolupracuje s různými muzikanty - v současnosti ji nejčastěji doprovází Adéla Jonášová /akustická kytara, piano, irské flétny, mandolína, zpěv/. Třetí členkou kapely je písničkářka a multiinstrumentalistka Petra „Šany“ Šanclová.

Pavlína Jíšová se kromě role zpěvačky, kytaristky a autorky písní věnuje propagaci hudby nejen stylu folk, country a žánrů příbuzných. Společně s dcerou Adélou Jonášovou tvoří a moderuje hudební týdeník  „Písničkové rozhovory“ v Českém rozhlase České Budějovice. Pořad má premiéru každé úterý v 18:30.

S patřičnou dávkou ženské energie zazní v programu dámské sestavy především autorské písničky Pavlíny Jíšové, které mnohdy zdobí  originální pojetí ženského vícehlasu.

Téměř 35 let působení Jíšové na hudební scéně mapuje deváté retrospektivní album, které bylo natočeno ve výše uvedené dámské sestavě. 

 

Pavlína Jíšová:

českobudějovická rodačka Pavlína Jíšová (*21.9.1962, vlastním jménem Pavla) patří k výrazným zpěvačkám české hudební scény a bývá médii označována jako první dáma folku.

Adéla Jonášová:

Zpěvačka, kytaristka, klavíristka, hráčka na irské flétny, mandolínu. Autorka hudby, autorka textů. Finalistka autorsko – interpretační soutěže Folkový Kvítek. Studuje Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, obor psychologie. Jako modelka nafotila kalendář na rok 2011 pro hotely Morris. Hostuje na albech Aleše Brichty, Tlusté Berty a P.Lohonky Žalmana.V minulosti se objevila na albech P.Jíšové Láska je nádech a Andělé jsou s námi. Od ledna roku 2009 je stálou členkou kapely P.Jíšová a přátelé. S touto sestavou natočila dvě poslední alba Blázen tančí dál a To si piš. Ve filmu „Můj vysvlečenej deník“  byla obsazena do vedlejší role Kláry. Film měl premiéru na jaře roku 2012.

Petra „Šany“ Šanclová:

Petra „Šany“ Šanclová, česká písničkářka, zpěvačka a multiinstrumentalistka, která již delší dobu žije na jihu Moravy. V minulosti Šany spolupracovala se spoustou známých osobností naší folkové scény.  (Lubomír Javůrek – Bokomara, kapela Vlasty Redla, která se jmenovala Každý den jinak, Slávek Janoušek, Jaroslav Samson Lenk, a mnoho dalších.)

 

 

 

 

Termíny

  • Út 18.10.2016, 19:30

Vstupné

na místě 140 Kč, v předprodeji 110 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub