ALY KEITA & JAN GALEGA BRONNIMANN & LUCAS NIGGLI
Special world-music koncert

ALY KEITA & JAN GALEGA BRONNIMANN & LUCAS NIGGLI

ALY KEITA (Côte d'Ivoire) balafon 

JAN GALEGA BRONNIMANN (Schweizerische Eidgenossenschaft) basklarinet, soprán saxofon

LUCAS NIGGLI (Schweizerische Eidgenossenschaft) bicí, percussion  

 

Mezinárodně osazené Trio stojící jednou nohou v Africe a druhou v Evropě, hraje energickou, aktuální World Music. Toto „Brotherhood of Vibes and Grooves“ zve posluchače na dobrodružnou jízdu z nejhlubší džungle pod širým africkým nebem zpět do Evropy ... 
Aly Keita se narodil v roce 1969 v Pobřeží slonoviny rodičům etnika malinké, kteří náleží ke staré větvi afrických hudebníků (griotů). Keita se v Mali učil tradičnímu hraní na pětitónový balafon. Od roku 1986 se seznamuje s jazzem, vytváří svůj vlastní diatonický balafon přizpůsobený požadavkům západní hudby. Nyní žije v Berlíně. 
Poprvé v Praze zahrál již v říjnu 2001 s Janou Koubkovou a Alanem Vitoušem a to ještě v době kdy žil v Abidjanu a kde se potkal s Janou Koubkovou. 
Jan Galega Brönnimann a Lucas Niggli se oba narodili v Kamerunu, a byli ovlivněni ve své hudební kariéře západoafrickou hudbou. Aly Keita, Jan Galega Brönnimann a Lucas Niggli patří k význačným hudebníkům na experimentální a kosmopolitní scéně a hráli v posledních letech s řadou významných hudebníků na významných festivalech po celém světě.

 

Termíny

  • Po 28.11.2016, 19:30

Vstupné

na místě 190 Kč, v předprodeji 170 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub