Dvořákův americký sen

Dvořákův americký sen

Hudební agentura ARCO DIVA Management s.r.o. Vám nabízí hudebně literární program DVOŘÁKŮV AMERICKÝ SEN

 

Petra Vondrová – mezzosoprán
Irvin Venyš – klarinet
Martin Kasík – klavír
Jan Šťastný – mluvené slovo

 

Pořad zpracovává téma pobytu Antonína Dvořáka v Americe, jeho tvorbu a vzpomínky na rodnou zem, po níž se mu v cizině velmi stýskalo. Zazní skladby A. Dvořáka a jeho žáků z konzervatoře v USA - Willa Mariona Cooka, Rubina Goldmarka a Maurice Arnolda Strothotta.
Celý program doprovází úryvky z tzv. „Amerických“ dopisů (korespondence A. Dvořáka).

 

 

Účinkují:

 

PETRA VONDROVÁ – mezzosoprán

Mladá talentovaná pěvkyně je laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka a držitelkou Ceny Divadla J.K.Tyla, Ceny F.X. Šaldy, Ceny Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, Ceny Festivalu Mahler 2000 a Ceny Bel canto zpěvu prof. Magdalény Hájossyové. Od roku 2012 hostuje v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. V rámci své umělecké činnosti spolupracuje s předními českými dirigenty, jako jsou František Drs, Tomáš Brauner a jiní.

 

 

IRVIN VENYŠ – klarinet

Svého zatím největšího úspěchu dosáhl na prestižní soutěži Pražského jara 2008, kde získal 2. cenu. Úspěšný byl též na soutěži Pacem in terris v Bayreuthu 2007, kde získal 1. cenu a titul absolutního vítěze, čímž dokázal uspět v mezinárodní konkurenci špičkových interpretů několika nástrojových skupin (klarinet, hoboj, fagot, flétna a saxofon). V listopadu 2007 obdržel Cenu Ministra školství, za vynikající výsledky. Sólově koncertoval na prestižních pódiích v celé řadě zemí (Francie, Německo, Španělsko Japonsko atd.) se světově uznávanými umělci jako například Heinz – Jörg Schellenberger, Radovan Vlatkovič, Zakhar Bron, Peter Czaba, nebo Igor Ardašev a mnoho dalších.

 

MARTIN KASÍK – klavír

Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad.

 

  • Dosáhl vítězství v soutěži Pražského Jara 1998 a Young Concert Artists v New Yorku 1999 mu otevřelo cestu na světová pódia - Carnegie Hall, sál Berlínské filharmonie, Wigmore hall, Tonhalle Zürich, Gewandhaus Leipzig, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia hall Helsinki, Auditorio de Barcelona, Suntory Hall Tokio, Kennedy Center Washington aj.

 

 

JAN ŠŤASTNÝ – herec

Patří mezi výrazné české herecké osobnosti. Po maturitě na gymnáziu byl v roce 1984 přijat na Divadelní fakultu AMU v Praze. Ihned po absolutoriu získal angažmá v Národním divadle, odkud v roce 1992 přešel do Divadla na Vinohradech, kde působí doposud. Mezi jeho nejvýraznější role na divadelních prknech patří Cid ve stejnojmenné hře P. Corneille, Orin v O. Neillově dramatu „Smutek sluší Elektře“, Míťa v „Bratrech Karamazových“ F. M. Dostojevského či Marlow v Hubačově hře „Král Krysa“. Mimo mnoha filmových a televizních rolí spolupracuje také s Českým rozhlasem, kde ztvárnil např. roli Hamleta nebo Torquata Tassa.

 

 

Termíny

  • St 4.10.2017, 19:00

Vstupné

na místě 250 Kč, v předprodeji 200 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub