JAMES HARRIES
Koncert

JAMES HARRIES

James Harries je zpěvák a skladatel, který se narodil v roce 1974 v anglickém Manchesteru. Od roku 1990 žije v Praze, ale koncertuje po celém světě. Jeho hudební styl lze těžko zařadit, ale sám říká, že hraje něco mezi folkem, rockem a country.

Od roku 2002 natočil šest řadových alb, které jsou oceňované kritiky po celém světě. Jako první na světě natočil své album s názvem „Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone" na mobilní telefon a umístil na své webové stránky, kde si ho můžou lidé zdarma stáhnout v digitální podobě. Zajímavostí je, že titulní obrázek k albu, který sám nakreslil, existuje ve dvou provedeních: pro praváky a pro leváky. Jeho zatím poslední řadové album se jmenuje „Until the Sky Bends Down" a vyšlo v roce 2015.

Věnuje se též filmové hudební tvorbě. Natočil songy k filmům Snowboarďáci, Bobule, Rafťáci a Lidice. K filmu Lidice natočil i videoklip s názvem „15", což je věk hranice dospělosti, po jejímž překročení mohli být chlapci jako muži zastřeleni.

Zahrál si také i v hraném snímku režisérky Andrey Sedláčková s názvem Rytmus v patách (2009), kde hraje postavu Jamese Bulwera.

 


 

 


Termíny

  • Po 10.12.2018, 19:30

Vstupné

na místě 190 Kč, v předprodeji 150 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

S-klub