Indi Stivín - kontrabas & Alice Springs - klavír

Indi Stivín - kontrabas & Alice Springs - klavír

Koncert mimořádného talentu Indiho Stivína, představitele třetí generace známého hudebního rodu s klavíristkou Alicí Springs.

Indi Stivín

je přes svůj mladý věk zkušeným sólistou. Jeho zahraniční úspěchy nemají v České republice u kontrabasisty obdoby. Zvítězil na soutěžích nejen u nás, ale i v Německu, Švýcarsku, Polsku a Slovensku. Stal se jediným kontrabasistou, který se dostal do finále Eurovize v roce 2018 ve Velké Británii. Ten samý rok vystoupil se svým recitálem na mezinárodním hudebním festivale Pražské jaro. Své posluchače získává svou interpretací nejen barokní a klasické hudby, ale hlavně hudby 19. a 20. století s důrazem na českou tvorbu. Mezi jeho oblíbené autory patří Antonín Dvořák a Leoš Janáček.
Indi Stivín je také autorem vlastního koncertu "Bohemia", který pod taktovkou Thomase Dausgaarda provedl BBC Scottish Symphony Orchestra na Edinburgském festivalu v loňském roce.

 

Alice Springs

vystudovala obor klavír na Pražské konzervatoři. Během studií se začala věnovat také zpěvu. Mezi lety 1995 a 2008 se věnovala písňové tvorbě a vydala 8 autorských alb u vydavatelů PolyGram, Universal Music a Sony Music, za která získala řadu ocenění. V roce 2008 vydala své poslední CD Piano Album, na němž vzdala hold jejímu milovanému nástroji. Po úspěchu tohoto alba se vydala, jak sama říká "více klavírní cestou", která jí dovedla až k vážné hudbě. Vystupovala s recitálem "Dávám si Bacha", kde hlavní složkou programu byla díla tohoto významného skladatele. V současné době koncertuje s vlastní jazzovou formací a zároveň doprovází sólisty vážné hudby. Absolvovala řadu interpretačních soutěží v Čechách i v zahraničí. Za klavírní spolupráci získala cenu odborné poroty na Mezinárodní interpretační soutěži v německém Markneukirchen a na Mezinárodní soutěži PRO BOHEMIA v Ostravě.

Termíny

  • Čt 24.10.2019, 19:00

Vstupné

150 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub