Kukal Quartet
smyčcové kvarteto / listina mladých umělců

Kukal Quartet

Eliška Kukalová – housle

Klára Lešková – housle

Filip Rufer – violoncello

Daniel Macho – viola

 

Kukal Quartet ve složení čtyř mimořádně nadějných hráčů mladé generace - Eliška Kukalová, Klára Lešková, Daniel Macho a Filip Rufer - si velmi váží odkazu české kvartetní školy. Cílem, který si ansámbl klade, je spojit tuto tradici s moderním hudebním přístupem, jež si členové mohli osvojit během svých studií na prestižních univerzitách ve Vídni, Salcburku, Drážďanech a Praze.

Ansámbl na sebe strhl pozornost poté, co navzdory své krátké existenci získal třetí cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2021. Kvarteto na soutěži zaujalo především živelností a přirozeností svého hudebního projevu, unikátní ansámblovou dynamikou a silnou individualitou svých členů. V květnu 2023 na festivalu debutovali s programem k poctě Josefa Suka.

V roce 2024 kvarteto čekají desítky koncertů po celé České republice, v Roce české hudby 2024 také zavítají na mezinárodní festivaly ve Velké Británii, Belgii nebo Bulharsku.

Lektory ansámblu jsou přední osobnosti české hudební scény Peter Jarůšek (Pavel Haas Quartet), Jakub Fišer (Bennewitz Quartet) a Tomáš Jamník. Kvarteto mělo možnost zúčastnit se mistrovských kurzů pod vedením Yo-Yo My, Alfreda Brendela, Noaha Bendix-Balgleyho, Allana Nillese, Josefa Špačka, Jana Fišera a Lukáše Vondráčka.

Kukal Quartet nese jméno významného českého soudobého skladatele Ondřeje Kukala.

 

Program:

 

Franc Schubert
Smyčcový kvartet č.15 G Dur D 887

Allegro molto moderato

Andante un poco moto

Scherzo. Allegro vivace - Trio. Allegretto

Allegro assai

 

Antonín Dvořák
Smyčcový kvartet č. 14 As dur, op. 105, B193

Adagio ma non troppo. Allegro appassionato

Molto vivace

Lento e molto cantabile

Allegro non tanto

Termíny

  • St 14.2.2024, 19:00

Vstupné

200 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub

Videa

Obrázky