Všechny báječný věci
Hraje: Richard Krajčo

Všechny báječný věci

Seznam všeho, pro co stojí za to žít. Napíšete ho s námi? Monodrama, které věří v lepší svět.

Hra vznikla ze spolupráce britského dramatika Duncana Macmillana a herce Jonnyho Donahoea, známého stand-up komika, a pohybuje se na rozhraní mezi divadlem a terapií.

Už jste si někdy zkusili sepsat seznam věcí, pro které stojí za to žít? Viktor ho začal psát v sedmi letech, poté, co se jeho matka poprvé pokusila o sebevraždu. A po odmlce se k němu vrátil, položky narůstaly, připojovali se další lidé, kteří chtěli pojmenovat věci, jež stojí za život – ať už je to zmrzlina, žlutá barva, oblíbená deska, anebo být s někým, koho mám rád.

Herec v průběhu představení zve k sobě vybrané diváky, kteří mu „zahrají“ postavy jeho příběhu. Spoluúčastí diváků se inscenace blíží terapii a improvizovaný charakter těchto výstupů zaručuje, že každé představení bude jiné.

Režisérka Karin Krajčo Babinská se text pokusila inscenovat v duchu divadelní iluze. Richard Krajčo příběh přibližuje divákům v setmělém hledišti na realisticky pojaté scéně. Posiluje se tak intimita a křehkost výpovědi chlapce, který zdědil matčin sklon k depresím. Krajčo je v této roli velmi přesvědčivý, vyhýbá se úspěšně osidlům sentimentu, má přirozený dar kontaktu s diváky, citlivost prožitku, a uplatní se dokonce i jako zpěvák.

Režie: Karin Krajčo Babinská

Hudba: Juraj Haško

Autoři: Duncan Macmillan, Jonny Donahoe

Divadlo Ungelt

 

Termíny

  • Po 15.1.2024, 19:00

Vstupné

na místě 720 Kč, v předprodeji 660 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

S-klub

Obrázky