Escelentní (zpro)nevěra
Divadlo nad Bečvou

Escelentní (zpro)nevěra

V loňském roce pořádalo město Valašské Meziříčí v rámci akce Lidé městu, město lidem, koncert kapely Docuku. Letos uvede v rámci téže akce místní sokolské Divadlo nad Bečvou hru E. A. Longena Excelentní zpronevěra ve vlastním autorském přepracování scénáře.

Humorný prvorepublikový příběh uvede v Amfiteátru sokolské Divadlo nad Bečvou pod režijní taktovkou Karla Straka. „Divadelní soubor vznikl zcela spontánně v minulém roce. Téměř všichni herci, které dnes uvidíte na jevišti, jsou úplnými nováčky a naprosto všichni jsou ryzími divadelními amatéry. Divadlem se bavíme, nelpíme na herecké profesionalitě, ba právě naopak chceme ukázat, že možnost „osahat si prkna, co znamenají svět“ může dostat každý. Hrajeme pro radost a věříme, že část z našeho optimismu a entuziasmu dnes přeneseme i na vás,“ říká principál divadla Karel Straka.

Divadlo pojednává o ministrovi, který zpronevěřil část státních fondů a v lázních si užívá s milenkou. Jeho přítomnost odhalí místní novinář a od toho okamžiku se dveře hotelového apartmá netrhnou. Vidina peněz, a také možnost získání podpory člena vlády, přiláká do jeho blízkosti plejádu obyvatel lázeňského městečka. V hotelu se však nečekaně objeví i paní ministrová. A tak se ministr se zaplétá a zaplétá… Humor hry je ryze prvorepublikový a vyplývá z mnoha nepochopení a konverzačních eskapád.

Divadelní představení místní TJ. Sokol je poděkováním všem zaměstnancům složek Integrovaného záchranného systému, zaměstnancům a dobrovolníkům mnoha dalších organizací za jejich obětavou práci při zvládání koronavirové krize nejen ve Valašském Meziříčí. 

Termíny

  • So 19.6.2021, 18:00

Vstupné

vstup zdarma

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

S-klub